agencja celna warszawa

Bardzo często agencje celne utożsamiane i mylone są z urzędami celnymi. Urząd celny to instytucja, placówka, w której dokonuje się odprawy celnej i wszystkich formalności z nią związanych. To urząd celny pobiera opłaty celne i może kontrolować nasze towary. Agencja celna warszawa http://rusak.pl/biuro-agencji-celnej-i-spedycji-warszawa/ ma nieco inną rolę – staje się ona pośrednikiem pomiędzy przedsiębiorą, który zajmuje się eksportem i importem, a urzędem celnym.

style=”text-align: justify;”>Co może zapewnić dobra agencja celna warszawa?

Agencje, które dbają o swoich klientów, oferują im szereg różnorodnych ofert, które bardzo pozytywnie wpływają na rozwój przedsiębiorstwa: zarówno pośrednio jak i bezpośrednio.  Agencja celna warszawa może pomóc w spedycji, a także w kompleksowej obsłudze celnej wszelkiego rodzaju przesyłek. Ponadto, podczas współpracy można liczyć na  wystawianie świadectw pochodzenia, wystawianie różnorodnych dokumentów, np. DWC, CMR. Co więcej, można liczyć na profesjonalne wypełnienie wniosków i odwołań do urzędu celnego. Ale oczywiście jedną z najważniejszych zalet agencji celnych jest to, że reprezentuje ona firmę przed graniczna kontrolą celną – zdejmuje zatem z barków przedsiębiorcy naprawdę ogromny ciężar.

Kiedy warto korzystać z pomocy agencji celnych?

Kontakt z agencją celną warto nawiązać wtedy, gdy prowadzimy działalność na dużą skalę i chcemy, aby każde podejmowane przez nas działanie było po pierwsze zgodne z prawe, a po drugie sprawne i szybkie. Płynność działań, ale też płynność finansowa pomaga bowiem rozwijać firmę. Z pomocy agencji korzystają również firmy młode, które dopiero rozpoczynają swoje działania na polu eksportu i importu towarów poza granice Unii Europejskiej. Fachowa pomoc agencji jest bardzo przydatna, zwłaszcza kiedy w firmie nie ma pracowników, którzy znaliby się na prawie celnym, które – jak większość osób zajmujących się transportem wie, nie jest łatwe w interpretacji. Łatwe nie jest również przygotowywanie dokumentów. Agencja celna warszawa może Cię w tym wszystkim po prostu zastąpić.

Agencja celna warszawa – korzyści

Współpraca z agencją celną może zapewnić wiele korzyści. Przede wszystkim przedsiębiorca ma pewność, że wszystkie jego działania są zgodne z obowiązującymi aktami prawnymi, dzięki czemu nie będzie musiał tłumaczyć się przed urzędem celnym, płacić odsetek lub kar. Jego towary nie będą też długo wstrzymywane podczas kontroli. Agencja celna Warszawa pomaga w wypełnieniu deklaracji  i ewidencji obrotów handlowych, a niekiedy również w samym transporcie oraz przeładunkiem, a nawet magazynowaniem. Wiele zależy od indywidualnych wymagań klienta.