customs broker

Przepisy celne  przysparzają przedsiębiorcom bardzo duże problemy. Interpretacja przepisów celnych nie należy do najłatwiejszych – są one skomplikowane i obejmują szereg ważnych, ale tez bardzo skomplikowanych dokumentów. Stąd też pojawia sie ogromna liczba problemów przy eksporcie oraz imporcie towarów. Aby jak najbardziej zminimalizować powstawanie takich kłopotów, warto podjąć współpracę z customs broker http://rusak.pl/customs-compliance – specjalistą, który na temat prawa celnego wie naprawdę wiele! 

Jeżeli zdecydujesz się na pomoc customs broker – a, będziesz mógł liczyć na wiele udogodnień. Przede wszystkim:

– będziesz miał pewność, że zna się on na przepisach prawa celnego, dlatego wszystkie Twoje działania będą  z nimi zgodne. To bardzo ważne, aby nie mieć żadnych problemów z urzędem celnym czy tez urzędem karnowym;

– będziesz miał bardzo duże wparcie w tematach trudnych, z którymi wielu przedsiębiorców zajmujących się eksportem oraz importem towarów, po prostu sobie nie radzi. Chodzi między innymi o zagadnienia związane z klasyfikacja towarów – to naprawdę bardzo uciążliwe zajęcia dla kogoś, kto nie zna przepisów prawa celnego.

– uzyskasz profesjonalną obsługę ekspercką – z każdym problemem związanym z tematyką celną, będziesz mógł zwrócić się do customs broker – a;

– jeżeli customs broker pracuje w agencji, to  przeniesione zostaje ryzyko z Ciebie, na inny podmiot – w tym przypadku podmiot pośredniczący.

Dzięki pomocy customs broker – a, znacznie może wzrosnąć wydajność pracy, a w szczególności wydajność wszystkich realizowanych przez firmę odpraw. Usprawnić może się również komunikacja oraz raportowanie. Bardzo ważne jest to, że dobry customs broker może w doskonały sposób ujednolicić wszystkie dokumenty. Customs broker może również przygotowywać wnioski celne, szkolić pracowników, a także wykonywać audyty, które umożliwiają usprawnienia pracy. Wnioski takie jak WIT, WIP, AEO, SASP, EORI, PDR, a także wiele innych, przestaną być dla Ciebie problemem – w końcu zajmie się nimi osoba odpowiedzialna, z dużym doświadczeniem i wiedzą z zakresu prawa celnego.

Pomyłki, które przytrafiają się przedsiębiorcom zajmującym się zarówno importem jak i eksportem, mogą nieść za sobą niemiłe konsekwencje dla firmy. Dlatego, należy w jak największym stopniu eliminować takie prawdopodobieństwo – najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty, który będzie wiedział co zrobić, nawet w trudnych sytuacjach. Profesjonalne wsparcie zawsze jest przydatne! Warto z pewnością przemyśleć takie rozwiązanie.