obsługa celna

Prowadzenie działalności  gospodarczej, w której wykorzystuje się prawo celne do w celu importowania lub eksportowania towarów, nie jest łatwym zajęciem. Prawo celne jest bardzo skomplikowane i konieczna jest znajomość wielu aktów prawnych, które są wspólne dla całej Unii Europejskiej. Błędy w interpretowaniu i stosowaniu prawa celnego, mogą być niezwykle niebezpieczna dla działalności i mogą  narazić ją na bardzo duże koszty. Dlatego,  wiele firm, które eksportują lub importują towary, decydują się na profesjonalną pomoc – obsługa celna http://rusak.pl/obsluga-celna jest niekiedy koniecznością!

Dobra obsługa celna może zadbać o wiele aspektów prowadzonej przez Ciebie działalności, zwłaszcza jeżeli dotyczy ona eksportu towarów lub ich importu. Wszędzie, gdzie stosuje się przepisy prawa celnego, ujednolicone dla całej Unii Europejskiej, spotykamy się z wieloma niejasnościami i komplikacjami, które mogą być bardzo trudne dla zwykłych księgowych.

Co oferują nam profesjonalne agencje celne?

Dobra obsługa celna jest pośrednikiem między firmą a urzędem celnym. Przedsiębiorca może większość obowiązków przekazać  w ręce agencji celnej. Obsługa celna zapewnia przygotowywanie całej dokumentacji związanej zarówno z wysyłaniem jak i odbieraniem towarów, zajmuje się deklaracjami związanymi z podatkiem akcyzowym, a także oblicza wszelkie koszty importowe i eksportowe dla urzędu celnego.

Dla kogo obsługa celna?

Zastanawiasz się, dla kogo ważna jest obsługa celna? Może ona być przydatna dla każdego, kto prowadzi działalność związaną z handlem międzynarodowym. Szczególnie istotna jest dla wszystkich  tych przedsiębiorców, którzy  dopiero rozpoczynają swoją przygodę z działalnością w tej właśnie branży – trudnej i bardzo wymagającej. W pierwszych latach prowadzenia takiej działalności, pomoc jest wskazana. Popełnienie błędu jest możliwe i zdarza się często, a przez to wiele młodych firm ma spore problemy – warto jednak pamiętać, że problemów tych można uniknąć. A jeżeli to możliwe, to dlaczego nie skorzystać pomocy, która naprawdę się opłaci?

Możliwość korzystania z profesjonalnej obsługi celnej sprawia, że możemy spać spokojnie, nie bojąc się o to, czy nasz dział księgowy w odpowiedni sposób rozliczył należności przywozowe i wywozowe. Można mieć pewność, że dokumentacja prowadzona jest w sposób profesjonalny, a pierwsze pytania dotyczące ewentualnych problemów, będą kierowane przez urząd celny do firmy, która Cię obsługuje – obsługa celna może więc być dla Ciebie naprawdę jednym z najlepszych rozwiązań.